Project Versterking Medezeggenschap II van start

Sterke medezeggenschap is onmisbaar op scholen, voor zowel schoolbesturen, toezicht en schoolleidingen als voor docenten, onderwijsondersteunend personeel, leerlingen én ouders van leerlingen. Om dat voor elkaar te krijgen, is de tweede fase van het Project Versterking Medezeggenschap van start gegaan.

Doelstellingen

De komende drie jaar werken AOb, AVS, CNV, FvOv, LAKS, Ouders & Onderwijs, PO-Raad, VO-Raad, VOO en VTOI-NVTK samen om de medezeggenschapsraden op scholen in het basis- en voortgezet onderwijs te versterken. Dat doen ze onder de noemer van het Project Versterking Medezeggenschap II, bedoeld om de deelname van personeel, leerlingen en ouders aan de medezeggenschapsraad te vergroten en de democratische cultuur en kwaliteit van de besluitvorming op scholen te versterken.

In de praktijk

Alle in het project herziene, verbeterde en ontwikkelde informatie die daarbij kan helpen, wordt verzameld op infowms.nl; van modeldocumenten voor statuten tot handreikingen en cursusaanbod. Daarmee wordt een vervolg gegeven aan de eerdere samenwerking uit 2016-2020, toen al een aardig begin is ontwikkeld. Ook zal op de site duidelijkheid gegeven worden als er interpretatieverschillen mogelijk zijn over wetten en regels. En zul je hier ter inspiratie voorbeelden gaan vinden van goede samenwerkingen in en rond de medezeggenschap.  

Onderzoek

Onderdeel van het project is het terugkerende, gezamenlijke onderzoek ‘De staat van de Medezeggenschap’, dat vlak voor de zomer van 2026 gepubliceerd zal worden. Het project zal deze uitkomsten gebruiken voor verdere ontwikkeling, versterking en verbetering van de medezeggenschap in de praktijk. 

Naast dat ze hoopt de medezeggenschapsraden met het project te versterken, is het de bedoeling dat het gedurende het project aantrekkelijker wordt om lid te worden van een (g)mr, en dat ook gesprekspartners van de medezeggenschapssraden optimaal kunnen worden voorzien van informatie.